fbpx

Geodezja i kartografia

Wydział Inżynierii Technicznej

Widzisz swoją przyszłość w BRANŻY GEODEZYJNEJ?
Jesteś ambitny i chcesz UDOSKONALAĆ zdobyte umiejętności?

W PWSTE masz szansę zdobyć tytuł magistra!
Jesteśmy jedyną uczelnią na Podkarpaciu,
która kształci geodetów na II stopniu BEZPŁATNIE!

2
SPECJALNOŚĆ
3
SEMESTRY
160
GODZIN PRAKTYK

“Rozwój kompetencji na studiach uzupełniających otwiera mi drogę do pracy w ambitnej branży. Zajęcia z nowoczesnym sprzętem pozwalają mi solidnie przygotować się do zawodu.”

Kamila, studentka

TRYBY STACJONARNY I NIESTACJONARNY

WYBITNA KADRA

PRAKTYKI ZAWODOWE

ROZBUDOWANY PROGRAM

KOŁA NAUKOWE

Specjalność

  • Geoinformatyka geodezyjno-kartograficzna
  • Geodezja Gospodarcza i Wycena Nieruchomości

Sposób rekrutacji

Rekrutacja odbywa się na podstawie konkursu dyplomów, tj. pozycja na liście rankingowej odpowiada średniej ocen z przedmiotów na studiach I stopnia.

Przykładowe przedmioty

  • Geodezja w inżynierii budowlanej i wodnej
  • Naziemne i satelitarne techniki pomiarowe w geodezji
  • Podstawy prawne dla rzeczoznawstwa majątkowego
  • Wycena nieruchomości

Zarejestruj się na studia

Studiuj razem z nami!

Podstawowe informacje

Studia magisterskie dają szansę na poszerzenie wiedzy i zdobycie nowych kwalifikacji. GiK to stale rozwijająca się dziedzina, która, szczególnie przy wykorzystaniu nowych technologii, może dawać szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Dlatego w PWSTE postawiliśmy na to, co najważniejsze. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych laboratoriach, salach wykładowych oraz na kampusie w formie rozległego parku. Znajdziemy w nim między innymi sieć filarów obserwacyjnych z wy-muszonym centrowaniem będącą unikatową na tle innych uczelni kształcących w tym kierunku, przestrzenną sieć kątowo-liniową, dwie stacje referencyjne GNSS oraz osnowę wysokościową złożoną z kilkudziesięciu reperów.

Specjalistyczny sprzęt

Uczelnia posiada nowoczesny sprzęt pomiarowy, m.in. zrobotyzowane tachimetry elektroniczne, odbiorniki GPS, precyzyjne niwelatory kodowe i naziemny skaner laserowy. W trzech nowych laboratoriach, które wyposażone zostaną już w roku 2018, tj. metrologii geodezyjnej, skaningu lidarowego oraz geoinformatycznym pojawi się m.in. ośmiowirnikowy dron, pierwszy na świecie naziemny skaner laserowy z funkcją tachimetru elektronicznego, drukarka 3D do urzeczywistniania zeskanowanych obiektów oraz szereg profesjonalnego oprogramowania do opracowywania danych ze skaningu lidarowego oraz zdjęć z bezzałogowych statków latających.

Wysoki kontrast
Rozmiar czcionki