Geodezja i kartografia
Wydział Inżynierii Technicznej
Widzisz swoją przyszłość w BRANŻY GEODEZYJNEJ?
Jesteś ambitny i chcesz UDOSKONALAĆ zdobyte umiejętności?
W PWSTE masz szansę zdobyć tytuł magistra!
Jesteśmy jedyną uczelnią na Podkarpaciu,
która kształci geodetów na II stopniu BEZPŁATNIE!
“Rozwój kompetencji na studiach uzupełniających otwiera mi drogę do pracy w ambitnej branży. Zajęcia z nowoczesnym sprzętem pozwalają mi solidnie przygotować się do zawodu.”
TRYBY STACJONARNY I NIESTACJONARNY
WYBITNA KADRA
PRAKTYKI ZAWODOWE
ROZBUDOWANY PROGRAM
KOŁA NAUKOWE
Specjalność
- Geoinformatyka geodezyjno-kartograficzna
- Geodezja Gospodarcza i Wycena Nieruchomości
Sposób rekrutacji
Rekrutacja odbywa się na podstawie konkursu dyplomów, tj. pozycja na liście rankingowej odpowiada średniej ocen z przedmiotów na studiach I stopnia.
Przykładowe przedmioty
- Geodezja w inżynierii budowlanej i wodnej
- Naziemne i satelitarne techniki pomiarowe w geodezji
- Podstawy prawne dla rzeczoznawstwa majątkowego
- Wycena nieruchomości
Zarejestruj się na studia
Studiuj razem z nami!
Podstawowe informacje
Studia magisterskie dają szansę na poszerzenie wiedzy i zdobycie nowych kwalifikacji. GiK to stale rozwijająca się dziedzina, która, szczególnie przy wykorzystaniu nowych technologii, może dawać szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Dlatego w PWSTE postawiliśmy na to, co najważniejsze. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych laboratoriach, salach wykładowych oraz na kampusie w formie rozległego parku. Znajdziemy w nim między innymi sieć filarów obserwacyjnych z wy-muszonym centrowaniem będącą unikatową na tle innych uczelni kształcących w tym kierunku, przestrzenną sieć kątowo-liniową, dwie stacje referencyjne GNSS oraz osnowę wysokościową złożoną z kilkudziesięciu reperów.
Specjalistyczny sprzęt
Uczelnia posiada nowoczesny sprzęt pomiarowy, m.in. zrobotyzowane tachimetry elektroniczne, odbiorniki GPS, precyzyjne niwelatory kodowe i naziemny skaner laserowy. W trzech nowych laboratoriach, które wyposażone zostaną już w roku 2018, tj. metrologii geodezyjnej, skaningu lidarowego oraz geoinformatycznym pojawi się m.in. ośmiowirnikowy dron, pierwszy na świecie naziemny skaner laserowy z funkcją tachimetru elektronicznego, drukarka 3D do urzeczywistniania zeskanowanych obiektów oraz szereg profesjonalnego oprogramowania do opracowywania danych ze skaningu lidarowego oraz zdjęć z bezzałogowych statków latających.