Warsztaty dla studentów i pracowników
W ramach obchodów Święta Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, 26 maja 2026 roku na Wydziale Humanistycznym odbyły się wydarzenia skierowane do studentów oraz pracowników uczelni. Jednym z nich były warsztaty pt. „Zarządzanie sobą w czasie”, prowadzone przez mgr Renatę Chlebowską. Uczestnicy mieli okazję poznać praktyczne metody planowania, organizacji obowiązków oraz efektywnego wykorzystywania czasu w życiu zawodowym i prywatnym.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty „Sztuczna inteligencja bez tajemnic – narzędzia, które ułatwiają życie”, prowadzone przez dr Joannę Inglot-Kulas oraz dr Katarzynę Król.
Podczas spotkania uczestnicy poznali możliwości wykorzystania nowoczesnych narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w pracy, nauce i codziennym funkcjonowaniu, a także mogli samodzielnie przetestować wybrane rozwiązania.
Warsztaty stanowiły doskonałą okazję do rozwijania kompetencji osobistych i cyfrowych, wymiany doświadczeń oraz zdobycia praktycznej wiedzy przydatnej zarówno w środowisku akademickim, jak i zawodowym.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniach.





