Ruszył nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej IV kadencji!
Ważne: Zbieranie zgłoszeń trwa do 2 sierpnia 2026 roku.
Zapraszamy młode liderki oraz liderów, społeczniczki i społeczników, a także osoby eksperckie zaangażowane w działania w obszarze klimatu i środowiska do udziału w rekrutacji. To wyjątkowa inicjatywa, która daje młodym dorosłym realny wpływ na politykę klimatyczną i środowiskową w Polsce.
Czym jest Młodzieżowa Rada Klimatyczna?
To społeczny organ doradczy działający przy Ministrze Klimatu i Środowiska. W jej skład wchodzi od 16 do 26 osób w wieku 18–27 lat. Kadencja Rady trwa dwa lata.
Co należy do zadań Rady?
- Opiniowanie: Przedstawianie opinii w zakresie tworzenia polityk, strategii i zmian legislacyjnych w zakresie klimatu i środowiska, w tym propozycji rozwiązań.
- Promocja: Promowanie postaw proekologicznych wśród młodzieży.
- Edukacja: Podnoszenie świadomości i wiedzy młodzieży z zakresu klimatu i środowiska.
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie:





